KARNIZAI

Karnizai – neatsiejama langų uždengimų įrengimo dalis. Užuolaidos įprastai kabinamos tik ant jų, todėl karnizų sistema yra svarbi planuojant naują namų interjerą. Pasiūla didėlė, tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį pasirenkant naujus?

Imageblock
Imageblock
Imageblock

INTERJERO DETALĖ

Interjero detalės jau seniai neapsiriboja tik baldais, paveikslais ir pagalvėlėmis. Papildyti interjerą gali ir stilingi užuolaidų karnizai. Įsigyjant karnizus, jų spalvą reikėtų derinti su užuolaidomis arba su kitomis kambario detalėmis. Visgi įprastai pasirenkama derinti prie užuolaidų, taip apsisaugant nuo interjero sugriežtinimo bei dėmesio nuo svarbių detalių nukreipimo į lubas. Tačiau jei vis tik nuspręsite karnizus paversti interjero akcentu – šviesiam kambariui puikiai tiks tamsūs karnizai. Juodi karnizai plačiai naudojami minimalistinio stiliaus interjeruose, o tamsinto aukso ar metalo atspalvių – puikiai tiks klasikinio interjero mylėtojams. Dar vienas populiarus variantas – mediniai karnizai, kurie puikiai tiks saulėtuose vasaros namuose.

Imageblock
Imageblock
Imageblock

NEPAMIRŠKITE:

- Pasirinkti tinkamą karnizo ilgį - nuo to labai priklauso, kaip patogiai galėsite slankioti užuolaidas bei kaip atrodys bendras kambario interjeras. Netinkamas karnizo ilgis gali išderinti patalpos proporcijas. Norint sužinoti jūsų kambariui tinkamą karnizo ilgį – reikėtų pamatuoti langų plotį ir gautą skaičių padauginti 1,3 karto.

- Numatyti kabinimo aukštį - labai svarbu renkantis sieninį karnizą. Kokiame aukštyje yra tinkamiausia kabinti karnizą nėra apibrėžta, tačiau reikia atminti, kad per žemame aukštyje kabančios užuolaidos gali optiškai sukurti mažesnio kambario įspūdį. Optimaliausias aukštis – paliekant šiek tiek vietos ir nuo lubų, ir nuo lango viršaus.

- Įsitikinti ar karnizas atlaikys užuolaidas – storesnio audinio užuolaidoms reikėtų rinktis tvirtesnius, masyvesnius karnizus, kitu atveju – karnizas gali išlinkti.