Roletų, žaliuzių ir romanečių valymas – paprastai ir greitai

 

Roletai, žaliuzės, romanetės – išties mėgstamos šiuolaikinio interjero langų uždengimo priemonės. Jas montuoja namuose, biuruose, komercinėse patalpose. „Regilos“ salonų gaminiai yra kokybiški, ilgaamžiai, tačiau nepaisant visų šių teigiamų savybių laikui bėgant langų uždengimai ir apdulka, ir susitepa. Taigi roletai, žaliuzės, romanetės puoš jūsų patalpų interjerą tik tada, jei jie bus švarūs.

Ką daryti, jei susitepė roletai, romanetės, apdulkėjo žaliuzės? Jei būtume nesąžiningi, sakytume, kad atidūrėte beviltiškoje padėtyje, iš kurios tik vienas kelias – ateiti pas mus ir įsigyti naujus gaminius. Tačiau savo klientus gerbiame ir neapgaudinėjame, todėl sakome: „Nieko baisaus, roletus, žaliuzes ir romanetes išvalyti – vieni juokai, Jums tai nekainuos nei daug laiko, nei pinigų“.

Roletų valymas

Dulkės

Roletai yra pagaminti iš medžiagos su antistatinėmis (netraukiančiomis dulkių) savybėmis, tačiau per laiką dulkės vis tiek nusėda ir sudaro pilkšvą sluoksnį. Jį galima pašalinti minkštu šepečiu ar šluoste, taip pat galima nusiurbti dulkiu siurbliu su šepetėlio antgaliu.

Vabzdžių pėdsakai

Jei per vasarą ant roletų musės paliko juodų taškelių, jie lengvai nuvalomi sausos indų plovimo kempinėlės šiurkščiąja puse. Lygiai taip pat galima nuvalyti roletus, jei ant jų prilipo kitokie nešvarumai. Svarbiausia – stipriai netrinti.

Riebalai

Virtuvės roletai turbūt susitepa daugiausia, nes kepant maistą ant jų nusėda riebalų mikrolašeliai, kartais riebalų tiesiog užtyška arba ant roleto lieka dėmė nuo prisilietimo. Jei riebalų dėmės įsisenėjusios, išvalyti bus sunkiau. Jei roletų audinys impregnuotas, pakaks nuplauti su paprasčiausiu virtuvėje naudojamu indų plovikliu. Galima dėmę išvalyti ir su actu. O riebaluotas dulkes galima atsargiai nubraukti švelniu šepečiu.

Pelėsis

Pelėsis ant roletų dažniausiai atsiranda drėgnose patalpose, vonios kambaryje. Pelėsio pažeisti roletai atrodo ne tik neestetiškai, bet ir skleidžia nemalonų ir kenksmingą kvapą. Todėl pastebėję tokių dėmių, nedelsiant jas valykite. 

Geriausia roletų pelėsio valymo priemonė – actas. Kol dėmė neįsisenėjusi, actą galima šiek tiek praskiesti vandeniu ir sudrėkinus kempinėlę atsargiai nuvalyti. Bet jei dėmė užleista, su pelėsiu teks kovoti rimčiau. Gali nebeužtekti vien acto, todėl reikėtų pasidaryti mišinį actas + soda. Pavalius su tokia chemija rekomenduojame išvalytą roleto vietą nuplauti vandeniu, kad kartais nenukentėtų audinio spalva.

Roletų skalbimas

Roletai dažniausiai būna medžiaginiai, pagaminti iš viniplasto, medienos, plastiko, nailono. Medžiaginius roletus galima skalbti, tik, žinoma, ne skalbyklėje, o rankomis. Jei roletai labai stipriai susitepę, išmontavus audinį pirmąjį dulkių ar kitų nuosėdų sluoksnį reikėtų atsargiai nubraukti drėgna kempinėle. Po to ištiestus pamerkti muiluotame vandenyje vonioje, palaikyti pusvalandį ir minkštu šepečiu nubraukti nešvarumus. Nupylus muiliną vandenį kelis kartus nuskalauti. Išplautus roletus džioviname ištiestus. Kambaryje reikėtų patiesti paklodę ir ant jos ištempti roletus. Jei yra galimybė, galima džiovinti pakabinus lauke.

Roletų lyginti negalima.

Žaliuzių priežiūra

Jei dulkės nuo žaliuzių bus valomos kaskart, kai tvarkomės namuose, biure ar įstaigoje, žaliuzės visada atrodys estetiškai.  Tačiau vien dėl to, kad jų konstrukcija nėra paprasta ir dulkių valymas šiek tiek sudėtingesnis nei, tarkim, nuo stalo, labai dažnai mes šią procedūra atidedame kitam kartui. Nors iš tikrųjų visų rūšių žaliuzių priežiūra nėra tokia jau sudėtinga.

Yra daugybė specialių prietaisų žaliuzėms valyti. Galima naudoti plunksnų šluoteles, šepetėlius, sausas ir drėgnas šluostes. Paprasčiausias būdas – tiesiog nusiurbti dulkių siurbliu.

Aliuminio ir vinilo žaliuzės

Pirmiausia tokias žaliuzes reikėtų nuleisti, pasukti juosteles į uždarą poziciją ir valyti pasirinktu būdu iš abiejų pusių. Jei tai buvo šlapias valymas, po to reikėtų juosteles pasukti į atidarytą poziciją ir leisti joms nudžiūti.

Medinės arba medžio imitacijos žaliuzės

Medines žaliuzesreikia prižiūrėti taip pat, kaip medinius baldus. Prieš valant reikia nuleisti žemyn, pasukti į uždengimo poziciją ir nuvalyti dulkes švaria, minkšta šluoste prilaikant už apačios. Po to pasukti lenteles į priešingą pusę ir taip pat nuvalyti dulkes. Medinių žaliuzių negalima valyti šlapia šluoste.



Akytos žaliuzės

Akytas žaliuzesdar vadina korėtomis arba ląstelinėmis.Jas visai nesunku prižiūrėti. Tiesiog galima nusiurbti dulkių siurbliu su specialiu antgaliu. Jei ant žaliuzių atsirado dėmė, kurios nepavyko nusiurbti, galima pavalyti drėgna kempinėle su indų plovikliu. Švelniai paspaudyti, bet netrinti.


Plisuotos žaliuzės

Tokias žaliuzes galima valyti drėgna šluoste, o jei labai susitepusios, galima skalbti rankomis  drungname vandenyje, naudojant švelnias skalbimo priemones. Džiovinti reikėtų suglaustas.

Romanečių priežiūra

 Romanetes visai lengva prižiūrėti ir palaikyti jų švarą. Nes jas galima skalbti. „Regilos“ konsultantai jus pamokys, kaip romanetes nuimti nuo mechanizmo, patars, kaip audinys skalbiamas (ar jis traukiasi, ar dažo, ar keičiasi spalvų ryškumas ir pan.)

Romanetėms naudojami įvairūs audiniai: standūs ir minkšti, drobė, gobelenas, šilkas, poliesteris, organza, medvilnė, linas. Tad skalbiant ar valant cheminiu būdu būtina atsižvelgti į visas savybes. Reikėtų nepamiršti, kad natūralaus pluošto audiniai skalbiant traukiasi. O, pavyzdžiui, šilkines romanetesgeriausia valyti sausu cheminiu būdu.

Jei jau nusprendėte romanetes skalbti namuose, turėkite galvoje, kad jų nebūtina ilgai plakti skalbyklėje. Audiniai puikiausiai išsikalbs žemos temperatūros vandenyje nustačius  lengvo skalbimo ir skalavimo programą. Naudokite skystas švelniems audiniams skirtas skalbimo priemones.

Išskalbtos romanetės džiovinamos pakabintos. Išdžiuvusias galima lyginti nustačius audinio savybes atitinkančią lygintuvo temperatūrą.