Užuolaidos

Kviečiame į mūsų salonus, kuriuose yra papildytas sąrašas užuolaidų:

10 patarimų, kaip išsirinkti užuolaidas

Langai be užuolaidų atrodo skurdžiai, o interjere tarsi pritrūksta išbaigtumo. Tad klasikinės ar modernaus stiliaus užuolaidos gali iš esmės pakeisti bendrą kambario vaizdą ir sukurti pageidaujamą atmosferą. Todėl pateiksime dešimt pagrindinių rekomendacijų, kaip išsirinkti užuolaidas ir paskui nesugadinti savo namų įvaizdžio.

1. Išsirinkite savo užuolaidoms tinkantį karnizą. Sunkesnio audinio užuolaidoms reikėtų masyvesnio karnizo, lengvesnėms tiks grakštesnis. Jei kambarys nedidelis, lubos neaukštos, karnizą galima tvirtinti prie lubų. Ant jo pakabintos užuolaidos optiškai paaukštins patalpą.

2. Atkreipkite dėmesį, kokia spalva dominuoja kambaryje. Puikiai atrodys užuolaidos, kurių spalva tokia pat kaip sienų, tik keliais tonais šviesesnės arba tamsesnės. Jei sienos su tapetais, užuolaidas galima derinti pagal dominuojančią spalvą. Taip jos tik išryškins tapetų grožį.

3. Užuolaidas galima taikyti prie tapetų faktūros.  

4. Atkreipkite dėmesį, ar ilgai Jūsų kambarys būna saulėtas. Tokiems kambariams netinka natūralių audinių užuolaidos, nes jos per laiką išbluks. Geriau rinktis poliesterį. O dar geresnis sprendimas – užuolaidos iš blackout audinio, kuris ne tik nepraleidžia šaulės šviesos, bet ir neblunka.

5. Jei renkatės užuolaidas iš natūralaus pluošto (barchato, lino, medvilnės), turėkite galvoje, kad tokie audiniai gražiai atrodo tik tada, jei jie tankiai klostuoti, siekia grindis ar net ant jų pasideda.

6. Jei namuose bėgioja maži vaikai, naminiai augintiniai, ilgos užuolaidos gali nukentėti. Gal tada reikėtų pagalvoti apie trumpas arba rinktis kitus langų uždengimo variantus (žaliuzes, roletus, romanetes).

7. Taip pat svarbu, kuriame aukšte gyvenate ir kiek toli nuo Jūsų yra kaimynų langai. Apatinių aukštų gyventojai turėtų rinktis tankesnes dienines užuolaidas ir lengvai užtraukiamas naktines. Viršutinių aukštų gyventojai gali pasikabinti tik šonines naktines užuolaidas, nes tankesnio audinio dieninės neleis smalsuoliams iš tolo stebėti Jūsų kambario kaip scenos.

8. Jei Jūsų kambario aukštis mažiau nei 3 metrai, atsisakykite įmantriai ir prabangiai pasiūtų užuolaidų, taip pat užuolaidų su lambrekenais (viršutinė dalis su dekoratyvine drapiruote, trumpa užuolaidėle). Interjeras atrodys „sunkus“ ir nevykęs.

9. Prie naktinių užuolaidų derinkite dieninį tiulį. Jis nebūtinai turi būti batas. Kur kas jaukiau atrodo kreminis ar kitas švelnus atspalvis.

10. Reikėtų nepamiršti, kad skalbiant natūralaus pluošto užuolaidas, jos trauksis. O kai kurių audinių apskritai negalima skalbti, rekomenduojamas tik sausas valymas. Todėl perkant reikėtų pasidomėti audinio savybėmis.

Rasta 157 prekės(-ių).

Rodoma 1-12 iš 157 prekės(-ių)

Aktyvūs filtrai