Lininės užuolaidos
Pasauliui lėtėjant, o žmogui vis dažniau atsisukant į save, savo aplinką – keičiasi ir interjero tendencijos nuo kurių neatsiejamos ir langų uždegimų mados. Viena pastarojo meto ryškiausių – lininės užuolaidos, mediniai baldai ir žemiškų, švelnių tonų interjerai. Ir viskas dėl žmogaus noro kuo labiau priartėti prie savo prigimties, minčių ir gamtos. Lėtas gyvenimas, ramios spalvos ir natūralūs audiniai – galėtų tapti neginčytinu metų interjero šūkiu! Palaikydami lėtėjantį pasaulio tempą ir ilgaamžiškumą, pristatome išskirtinę, premium lino audinių liniją! Kviečiame susipažinti iš arčiau:
Linas seniau
Lino audiniai – vieni seniausių pasaulyje. Daugiau nei prieš aštuonis tūkstančius metų juos savo buityje naudojo senovės egiptiečiai. Linas laikytas šventu audiniu – naudotas maldų ir aukojimų metu. Renesanso metu – linas tapo prabangos simboliu. Aristokratai lininiais gaminiais puošdavo stalus, lovas bei kitus namų interjero objektus. Lietuvių liaudyje linas buvo laikomas šventu augalu, turinčiu ypatingų galių kovojant su piktomis dvasiomis, apie jį buvo kuriamos net dainos!
Išskirtinės lino savybės
Linas – tai elegancija, grožis, ilgaamžiškumas ir patvarumas. Linas pasižymi lengva priežiūra – lininiai audiniai yra lengvai plaunami ir greitai džiūsta. Taip pat turi ypatingą savybę – sugeria drėgmę, tad puikiai tiks kovai su jos pertekliu namuose. Linas – itin ekologiškas, biologiškai skylantis. Tad pasirinkę lino audinius ne tik pasirenkate lengvesnę priežiūrą, bet ir aplinkai draugišką produktą. Lino audiniai vasarą sulaiko saulės šilumą, o žiemą – suteikia šilumos interjerui. Manoma, kad pasirinkus natūralių audinių užuolaidas, valomas kambario oras.
Lininių audinių priežiūra
Lininės užuolaidos gali būti skalbiamos skalbimo mašina, taip pat galima pasinaudoti sausu drabužių valymu valykloje. Sauso valymo privalumas – užuolaidų nereikės lyginti ir bus išvengiama audinio susitraukimo. Taip, pirmą kartą skalbiant namuose, tradiciniai lino gaminiai gali susitraukti iki 5%. Džiovinti galima tiek džiovinimo mašinoje, tiek natūraliu būdu. Susiglamžymams išlyginti naudokite karštą lygintuvą arba garintuvą. Pradėti lyginti reikėtų dar šiek tiek drėgną audinį ir, žinoma, iš blogosios pusės – taip apsaugosite lino paviršių nuo blizgumo. Tinkamai prižiūrimi lino audiniai, savo tobulumą išlaiko net ir po daugelio plovimų.
Kaip išsirinkti lino audinį?
Balti, kreminiai, pilkšvi ir pieno baltumo lino audiniai sukuria erdvės ir jaukumo pojūtį. Tokios spalvos ypatingai tinka svetainės, virtuvės ar darbo kambariuose. Tamsesnių, sunkesnių spalvų lino audiniai dažniausiai naudojami miegamuosiuose – pro lino pynimą krentantys saulės spinduliai, suteikia itin jaukią, raminančią ir prabangią namų atmosferą. Iš lino audinio galime pasiūti visas tradicines langų uždengimo variacijas: su raukimo juostele, su kilputėmis ar klostuotas.