Dieninės užuolaidos

Klientai, kurie renkasi langų uždengimui dienines užuolaidas, be abejo, yra ištikimi klasikai. Tačiau tuo pat metu jie pripažįsta, kad užuolaidos teikia namams jaukumo. Dieninės užuolaidos turi ne tik estetinę, bet ir labai praktišką funkciją: jos pritemdo iš lauko sklindančią ryškią šviesą ir, aišku, saugo namų gyventojų privatumą.

dieninės užuolaidos svetainėje
Dieninės užuolaidos baltos šviesus kambarys

Užuolaidų audiniai

Dieninės užuolaidos dažniausiai siuvamos iš tiulio, organzos, vualio, nes šie audiniai lengvi, permatomi ir malonūs akiai. Dažniausiai renkamasi baltas dienines užuolaidas, tačiau gana populiarios ir su švelniu atspalviu.
Regilos“ salonuose ir elektroninėje parduotuvėje iš gausos pavyzdžių galima išsirinkti pačias mieliausias Jūsų akiai: baltas ar su atspalviu, siuvinėtas, nėriniuotas, matines ar blizgias. Pirkėjai paprastai renkasi lengvas dienines užuolaidas iš sintetinio pluošto. Tačiau yra mėgstančių natūralumą, jie renkasi plonos medvilnės ar linines. Šie audiniai šiek tiek sunkesni, tačiau gražiai drapiruoti atrodo ne ką prasčiau.
Eksperimentuojant su audiniu, faktūra, dizainu visada galima susikurti savitą ir nepakartojamą namų stilių – nuo prabangaus iki avangardinio. Jei labai nevargina praeivių žvilgsniai, jei butas viršutiniuose aukštuose, dieninių užuolaidų nebūtina vakare slėpti po naktinėmis. Lengvo audinio ir tankiau drapiruotos užuolaidos gali estetiškai derėti su šonuose tvarkingai sutrauktomis, parištomis arba per karnizą permestomis naktinėmis. Labai svarbus užuolaidų ilgis. Dieninės dažniausiai būna šiek tiek trumpesnės už naktines ir nesiekia grindų.

*Audinių atspalviai realybėje gali šiek tiek skirtis, siekiant to išvengti – kviečiame juos iš arčiau apžiūrėti „Regilos“ salonuose

Peržiūrėti visus

Naktinės užuolaidos

Naktinės užuolaidos ne tik saugo patalpas nuo ryškių saulės spindulių, leidžia pasislėpti nuo smalsių praeivių ir kaimynų žvilgsnių, bet ir atlieka estetinę funkciją, suteikia interjerui išskirtinumo bei prabangos jausmo. 

Naktinės užuolaidos rožinis kambarys
Naktinės užuolaidos šviesus kambarys

Naktinių užuolaidų audiniai

Viena iš pagrindinių naktinių užuolaidų savybių – jų audinys. Pirkėjai dažniausiai renkasi nepermatomą, tankų.

Kiekvienai patalpai tinka vis kitoks audinys, kuriami skirtingi stiliai. Pavyzdžiui, virtuvei tinka mažiau teplūs ir lengvai skalbiami audiniai, užuolaidos dažniausiai siuvamos trumpos. Visai kitaip turėtų atrodyti svetainės užuolaidos. Jų paskirtis yra ne tik užtemdyti saulės šviesą, bet ir suteikti kambariui jaukumo, sukurti komforto atmosferą.

Ypatingas vaidmuo tenka miegamojo užuolaidoms, ypač tai aktualu daugiabučių namų gyventojams, kur namai stovi greta vienas kito ir kaimynai žvalgosi į vienas kito langus.

*Audinių atspalviai realybėje gali šiek tiek skirtis, siekiant to išvengti – kviečiame juos iš arčiau apžiūrėti „Regilos“ salonuose

Peržiūrėti visus

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naktines užuolaidas?

Pirmiausia, kokio užtemdymo pageidausite: švelnios prietemos ar sodrios tamsos, kurios kartais reikia norint išsimiegoti dieną. Svarbus ir tai, koks pasirenkamas užuolaidų audinys. 

Naktinės užuolaidos rožinio interjero kambarys su mėlynom užuolaidom
Naktinės užuolaidos elektrinės-mėlynos spalvos interjeras

Svarbiausi kriterijai renkantis užuolaidas

Užuolaidos turėtų neblukti, klostės gražiai kristi, o užuolaidų priežiūra – skalbimas turėtų būti paprastas. Tokiu atveju geriausiai tinka žakardas arba vadinamasis blackout. Tačiau galima rinktis plonesnį, lengvesnį audinį.

Visada reikėtų įvertinti, ant kokių karnizų užuolaidos bus kabinamos. Lengviems audiniams tiks plonesni, sunkesniems reikėtų tvirtesnių karnizų. Jei kambarys nedidukas, naktinės užuolaidos turėtų būti plonesnio audinio ir galbūt trumpesnės, o didesnėse erdvėse tinka sunkios, ilgos ar net pasidedančios ant grindų.

Perkant užuolaidas vertėtų pagalvoti ne tik apie karnizus, bet ir naktinių užuolaidų pakabinimo būdus. Galima kabinti ant kilpų, žiedų, kabliukų, prisiuvant specialią klostavimo juostelę. Galima kabinti ne tik vienos spalvos, bet derinti dviejų spalvų naktines užuolaidas, pavyzdžiui juodas ir baltas, baltas ir žalias, kremines ir žydras. Atsižvelgiant į bendrą kambario stilių galima rinktis gėlėtas, su geometriniais raštais ar piešiniais.

Teisingai parinktos ir spalviniu požiūriu suderintos naktinės užuolaidos ne tik papuoš interjerą, bet ir suteiks kambariui papildomo išskirtinumo.

Idėjos tavo namų interjerui